500 Kişilik Lokma Fiyatı İstanbul

Hayır tatlısı denilince akla hemen lokma tatlısı gelir. Çünkü lokma Osmanlı’dan günümüze kadar gelen bir gelenektir. Osmanlı’da her köşe başında, sokak arasında kurulan kazanlarla lokma dökülüp sıcak sıcak dağıtılırdı. Gören kişiler hayır için olduğunu bilir ve özellikle alarak hayır dualarını eksik etmezdi. Ne kadar çok kişiye ikram edilirse o kadar çok kişiden dua alındığı için mümkün olduğunca kalabalık yerlerde ve çok sayıda dağıtılırdı.

Lokma Araçları

İstanbul Eminönü’nde görmeye alışık olduğumuz lokmacılar daha geleneksel bir şekilde bu tarihi yaşatmaktadır. Bu lokmacılar her ne kadar turistlere ve vatandaşlara tatlı anılar yaşatsa da hayır lokması için yetersiz kalmaktadır. İşte bu köklü gelenek şimdilerde modernize bir şekilde devam etmektedir. Çok sayıda lokma dağıtımı yapılacaksa kazan kurmak, ateş yakmak günümüz şartlarında zahmetli ve mümkün olmayan bir iştir. Bu yüzden hayır lokması araçlarımız ile hayır sahibini zahmete sokmadan hayra vesile oluyoruz.

Hijyenik Ortam

Araçların içinde bulunan teknik donanım sayesinde lokmalar araç içinde yapılarak, sıcak sıcak halka ikram edilmektedir. Ayrıca imalat araç içinde steril bir şekilde yapıldığı için sokak kiri, kalabalığın tozu gibi tatsız etkenler söz konusu değildir. Profesyonel çalışan ekip sayesinde çok kısa sürede çok sayıda lokma dökülebilmektedir. Her çalışan kendi alanında seri bir şekilde hizmet verdiğinden hiç kimse bekletilmeden lokma kişiye ulaşmaktadır. Sizin de hayır yapmak gibi fikriniz varsa lokmacı kiralama ile cüzi ücretlere bir hayır yapabilirsiniz.

istanbul lokmacı

İstanbul lokamacı

Lokma Kapasitesi

İstanbul metropol bir şehir olduğundan dilediğiniz kadar kalabalık kitlelere ulaşmanız mümkündür. çok büyük bir hayır için Eminönü’nü tercih ederken, daha mütevazi bir ikram için kendi semtinizi tercih edebilirsiniz. İşte lokma dağıtma kapasitesi değiştikçe hazırlıklar da değişecektir. Her bir lokma aracımız 300 kişiye kadar ikram yapma kapasitesine sahiptir. Daha kalabalık organizasyonlar içinse birkaç araç kiralamanız mümkündür. 300 kişilik lokma fiyatı İstanbul şartları için oldukça makuldür. Bu sayede ekonomik kaygı yaşamadan hayrınızı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Daha az sayıdaki ikramlarınız için de bir araç kiralamanız mümkündür.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir